Güncel Haberler

1,8 metrelik Mac Jones neden birdenbire boyutunun olmaması nedeniyle eleştiriliyor?

pats qb is 6-foot-3. what’s the issue?

Pats QB 1,8 metredir. Sorun nedir?
Resim: AP

Boyuta göre birçok şeyi değerlendiriyoruz: Texas BBQ, televizyon monitörleri, insanların evleri, yadda yadda yadda. NFL oyun kurucuları bir istisna değildir. Onlarla ilgili her şey boyutlarına göre değerlendirilir. Joe Burrow’un elleri bile NFL medyasının sert bakışından muaf tutulmadı. OTA’lar ligde başlarken, New England Patriots oyun kurucusu Mac Jones, muhabirlerden bazı sert sözler alan en yeni çaylak.

Yani küçük görünüyor ve kolu “canlı” görünmüyor (“güçlü” anlamına geliyor) . En son kolej futbol sezonunun başlangıcından beri Jones’un sesli bir eleştirmeniyim, ancak şu anda aldığı bu eleştiriler, “Ne olmuş yani?”

Mac Jones’un bir NFL olasılığı olarak masaya getirdiği her şey arasında, en az endişelendiğim şey boyut eksikliği. Jones 6 fit-3 olarak listelenmiştir, 217 pound – Lamar Jackson’ın 6 fit-2’si ile hemen hemen aynı, 212 ve Deshaun Watson’ın 6 fit-2’si, 220. Tabii ki Jones, Pats’in diğer QB’si Cam Newton ( ‘memba onu? ) ile karşılaştırıldığında küçük görünecek. Newton hemen hemen bir Yunan tanrısıdır. Jarrett Stidham’a (diğer, diğer QB) gelince, Jones’un buna
baktığına inanmakta zorlanıyorum çok daha küçük çünkü aynı yapı, eksi bir pound! (Stidham 6-foot-3’te listelenmiştir, 216). Belki Stidham daha hantal görünüyor, ancak şişirme, Jones’un sezon başlamadan önce kolayca üzerinde çalışabileceği bir şey.

Russell Wilson gibi adamların başarısıyla (5 fit – 11), Kyler Murray (5 fit – 10) ve Drew Brees (6 fit), Jones’un boyunun bile sorgulanmasına şaşırdım . Bahsi geçen üç oyun kurucu, alıcı bulmakta veya hücum hatlarını görmekte hiçbir zaman sorun yaşamadı.

G / O Media komisyon alabilir

Jones, 2021 taslak sınıf. New York Jets çaylakçısı Zach Wilson 6 fit-3’te listeleniyor, 203 pound. Neden bu sözleri almıyor? Wilson, Jones’tan daha hareketli olduğu için mi? Daha küçük olabilir, ancak etrafta koşup topa vuranlardan daha iyi kaçabilir mi? Aklıma gelen tek neden bu. Ancak Drew Brees, herhangi bir noktasında kariyeri ve sonuna kadar, oldukça iyi bir oyun kurucuydu, değil mi?

Jones’un koluna gelince, bu meşru bir endişedir. Ancak, OTA’ların Jones’un Patriots formasıyla ilk eylemi olduğunu ve NFL sezonunun 1. Haftasına hala üç buçuk ay kaldığımızı unutmayın. Jones’un kol gücünün kolejde bir sorun olduğunu anlıyorum, ancak Jones’u antrenmanda ilk üç gününde yargılamak çok riskli bir iş, özellikle de Jones 7’ye 7’de üç güzel geçiş yaptıktan sonra.

Peyton Manning’in Tennessee’den (ve kariyeri boyunca) çıkan en büyük suçlusu onun “zayıf” kolu. Ancak önemli değildi. Jones bir savunmayı okuyabildiği, cebinde kalabildiği ve isabetli atışlar yapabildiği sürece iyi olacak. Sonuçta, sektördeki en iyi koçlardan birinden öğreniyor – daha önce hareketsiz, ancak çok isabetli bir oyun kurucu ile başarılı olmuş biri. Jones’un Tom Brady olduğunu söylemiyorum. O değil, ama Patriots’un Jones’u 15 – Brady’den bir inç daha kısa olsa bile Belichick’in sistemine uyuyor.