Güncel Haberler

Alisson golü Liverpool'un sezonunu kurtarıyor – evet, o kaleci

liverpool’s goalkeeper, alisson becker, celebrates scoring his team’s second goal with teammates during the english premier league football match between west bromwich albion and liverpool.

Liverpool’un kalecisi Alisson Becker, West Bromwich Albion ve Liverpool arasındaki İngiltere Premier Ligi futbol maçında takım arkadaşlarıyla takımının ikinci golünü atmasını kutluyor.
Resim: Getty Images

Sızarken Şampiyonlar Ligi’ne zar zor girip girmemek Son iki sezonun zirvelerinden sonra kova dolusu petrol, Liverpool’un sezonunu gerçekten “kurtarıyor”, açık bir sorudur. Ve sahiplerinin şeytani olmanın ana itici güçlerinden biri olduktan sonra, Bay Burns düzeyinde açgözlü ve nihayetinde beceriksizce idare edilen Süper Lig Liverpool’un ilk dördü dışında bitirmeyi hak ettiği konusunda adil bir argüman var. Ancak takımın kendisini bulduğu yer burasıdır ve Şampiyonlar Ligi geliri elde edememekle bu gelire sahip olmak arasındaki fark hâlâ büyüktür ve bir kulübü çok farklı yönlere yönlendirebilir.

Liverpool’un maçı bitirmek için yalnızca West Brom, Burnley ve Crystal Palace’ı yenmesi gerekiyordu sezon neredeyse kesin bir şekilde hak kazanmak için (gol farkı devreye girebilir). Bir takım zaten küme düştü, diğer ikisinin oynayacak hiçbir şeyi yok ve üçü de tartışmasız yumurta emiyor. Ancak, her şeyi 2021 yaptıkları için, bugün erken bir hedeften vazgeçtikleri için, tekrar batırmak için ellerinden geleni yapıyorlardı. West Brom, Baggies’in evini bile rahatsız edecek pek bir şey üretmeden eşitledikten sonra bir kazanan bulmak için öfkelenip şişiriyor, çok daha az havaya uçuyor.

Olmuştu. Liverpool sezonunun ikinci yarısının tamamının bir mikro kozmosu, neredeyse topun tamamına sahip olmasına rağmen zar zor şans yaratıyor, çok daha az gol atıyor. Roberto Firmino ve Sadio Mané asi yollarına devam ettiler, Thiago dışındaki orta saha hiçbir şey yapmadı ve sakatlık zamanında sezonları nihayet sefaletinden çıkacak gibi görünüyordu.

Yani, forvetlerin bir banjo ile kıçından bir boğaya vuramazsa ve orta sahan yardım edemezse ve onu bulabilirsen … sling?

G / O Media komisyon alabilir

Bu, biraz içeri girme veya beceriksiz bir kaplama değil. Bu, West Brom’un küme düşmesine rağmen sezonun en iyi kalecilerinden biri olan Sam Johnstone’u bir seyirciden başka bir şey olmayan köşeye bırakan mükemmel bir kafa vuruşudur.

Bir spor eşdeğeri düşünmek zor. Kalecinizi hokeyde çekiyor, ancak buza çıkıp tek seferde gömmesi dışında. Ya da dokuzuncu turun dibinde bir atıcı vuruşunu yapmak ve skor tahtasından bir tane patlatmasını izlemek.

Alisson, Premier Lig tarihinde gol atan yalnızca altıncı kaleci olur ve bu hedef, başka türlü bir kabus olan sezonunun hikaye kitabı niteliğindedir. Onun formu, bir zamanlar dünyanın en iyi koruyucusu olarak bahsettiği seviyenin üzüntüyle düştü. İki hata Liverpool’a evinde Manchester City’ye mal oldu. Sezon ilerledikçe birkaç tane daha yaptı. Tüm bunların ötesinde, babası üç ay önce vefat etti ve COVID protokolleri nedeniyle Brezilya’ya geri dönemedi. Asla o veya hiç kimse bir golü engelleyerek değil, bir gol atarak bu annus horribilis’i tamamlamayı hayal edemezdi.

Tek eksiği, bu birinci sınıf bıyığı

spor yaparken yapmamasıdır. . Ben de bunları ellerim hala titreyerek yazdım. Ama bu bir Liverpool taraftarının hayatı.