Güncel Haberler

Beni iyi dinleyin: Eğer Chris Paul bir kazanan ise, neden hiçbir şey kazanmadı?

forget joe flacco and hot dogs. is chris paul a “winner?”

Joe Flacco’yu ve sosislileri unutun. Chris Paul bir “kazanan mı?”
Resim: Getty Images

Unutma Arabalar1741282207379201779 ? Dün filmin yıl dönümüydü. 2006 filminde, tam bir sezon üçüncülükle bitirildikten sonra, bir yarışçı – Chick Hicks – sorulur. şampiyonluğu kazanma şansı için en iyi iki yarışçıyla rekabet etmek. Bu, son on beş yıldır beni rahatsız eden bir komplo deliği. Neden Dünya’da sürekli kaybeden birine, tüm sezon boyunca onları yenenlerle aynı şekilde davranılıyor?174128220737920177971958

Chris Paul, NBA’in Chick Hicks’idir. Paul, takımları playofflarda sürekli olarak düşük performans gösteren bir adam. Hiç şampiyonluk kazanmadı. Hiç Final maçına çıkmadı bile ama yine de NBA dünyasının çoğu Chris Paul’u ligin gerçek “kazananlarından” biri olarak görüyor.

“Oyunları kazanır” diye mırıldanıyorlar.1741282207379201779

“ Suns ve Thunder’ın onunla başardıklarına kıyasla o gelmeden önce nerede olduklarına bakın!” dağların tepesinden bağırıyorlar.

“Değeri istatistiklerle açıklanamaz! Bir kutu puanının gösterebileceğinden fazlasını ekliyor!” ciğerlerinin tepesinde çığlık atıyorlar.

71958

G /O Medya komisyon alabilir

Evet, evet, evet . Hepsini duydum. Oyunlarını izledim. Giyindiğinde masaya ne getirdiğini bildiğimi düşünmek hoşuma gidiyor. Ve cevap… çok – aslında çok fazla. Chris Paul oynadığı her takım için inanılmaz derecede değerliydi (ve hala da öyle). Olağanüstü ve şanlı bir kariyeri var ama kazanan değil.

Tamam, peki kazananı ne belirler? Şampiyonluk kazanmak zorunda mısın? Hayır. O kadar ileri gitmezdim ama en azından franchise’ınızın yüzü olarak bir şampiyonluk kazanabilecek kapasitede olmalısınız. Kazanan diye buna derim. Giannis Antetokounmpo, Jimmy Butler ve Luka Dončić, onları destekleyen doğru parçalarla birlikte kendi takımlarının yüzü olarak dizginlerinde onlarla birlikte bir şampiyonluk kazanmaya yetecek kadar şey göstermiş oyuncular. 16 yıllık kariyeri boyunca, Chris Paul hiç böyle olmamıştı. Çoğu zaman, diğer oyuncuları destekleyen destekleyici parça oldu. O sadece Hornets ve Thunder’daki takımının yüzü oldu (belki Suns da olabilir, ama buna daha sonra döneceğim). Paul o ilk takımla ikinci raundu asla geçemedi. İkinci takımla geçirdiği yalnız sezonunda ilk turda hayatta kalamadı ama o takım kesinlikle Paul’e hiç yardımcı olmadı.
71958

Paul’ün diğer elit oyunculara arka koltukta oturduğu zamanlar olmuştur. takımlarının sürekli olarak sağlam olduğu zamanlar. Blake Griffin, Chris Paul’un distribütör rolünü oynadığı Clippers’ın yüzüyken, Clippers şampiyonluk adayıydı – her yıl playofflarda başarısız olsalar bile. Paul, Houston’da James Harden’ın distribütörü rolünü oynadığında, Rockets, Oklahoma City’den bu yana Golden State Warriors hanedanı için en büyük tehdit haline geldi. Şimdi Phoenix Suns ile Paul, Devin Booker’ın distribütörü olarak arka koltuğa geçti ve Paul’ün takımı bir kez daha zorlu.

Paul’ün serinin yüzü olduğunu iddia edebilirsiniz, ama ben bu rolü tartışırım Phoenix Suns’ın işleyişinden ziyade mirası nedeniyle ona zorlandı. Paul’ü çevreleyen anlatı, onun harika bir oyuncu, ilk oylamada Hall of Famer olduğu, ancak hiçbir zaman bir unvan kazanmadığı ve bu talihsiz bir durum. Bu. Paul neredeyse tüm kariyeri boyunca elit bir oyuncuydu ve oyunun en büyük sahnesinde oynama fırsatı bulamamış olması gerçekten büyük bir utanç.

Suns geçen yıl balonun içinde 9-0 gittikten sonra , Phoenix 2021 sezona girerken zaten bir ton yutturmaca yaşadı. CP3’ü karışıma atmak mı? Şimdi, konuşuyoruz. Bu şampiyonluk düzeyinde bir takım. Paul’ün bir sezonda OKC’yi nasıl döndürdüğünü gördük. Suns’a ne getireceğini hayal et. Booker’ın ligdeki ilk beş sezonunun her birinde şut yüzdesini ve maç başına puanlarını iyileştirmesine aldırmayın. Bu artık Paul’ün takımı. Bir şampiyonluk kazanana kadar, bu Paul’ün takımı.1741282207379201779

Paul’ün etkisinin önemli ve anlamlı olduğunu inkar etmiyorum. Phoenix’i “şampiyonluk adayı” kategorisine sokan şeyin Devin Booker’ın inanılmaz sayı yeteneği olduğuna dikkat çekiyorum ve Booker’ı Suns’ın yüzü yapan da bu.

Chris Paul harika bir oyuncu ve ben’ Bu yıl onu izlemeyi çok sevdim. Yaşına rağmen genç yıldızlardan daha iyi performans göstermeye ve takımlarının beklentileri aşmasına yardımcı olmaya devam ediyor. Ancak Paul, bir takımı şampiyonluğa taşıyabileceğini kanıtlamadı ki bu, Paul’ünki kadar uzun bir özgeçmişi olan herhangi bir oyuncunun hedefi olmalıdır. Paul, kariyeri sona erdiğinde, ne yazık ki, bu neslin John Stockton’ı olarak aşağı inebilir – her zaman harika olan ama etrafındaki yeteneğe rağmen asla ligdeki en iyi takımlarla rekabet edecek kadar büyük değildi. Umarım bu yılki Suns kadrosu bunu değiştirebilir. Bu yıl Larry O’Brien kupasını kazanırlarsa, kafam bacaklarımın arasına sıkışmış ve yüzümde yumurtayla eve doğru yürürken tam bir özür göndermekten mutlu olurum. Umarım Paul’s Suns şampiyonluğu kazanır. Olduğu söyleniyor, Suns Batı Konferansı Finallerine ulaştığında… Clippers 6.1741282207379201779