Güncel Haberler

İhtiyar Mickelson bir majör kazanan en yaşlı golfçü oldu

phil mickelson

Phil Mickelson
Fotoğraf: Getty Images

2021 PGA şampiyonasından önce, Vegas Phil Mickelson’ı verdi 200 – 1 oran altıncı majörünü kazanmak için. Muhtemelen ona da pek şans vermedin. Lefty son turnuvasında 69 geldi ve kesintiyi kaçırdı bir öncekinde. Üstü kıramadı 20 2013 Ustalarda. Kahretsin, zirveye giremedi 20 bu sezon herhangi bir noktada. Ve Phil’in son büyük galibiyeti? Açık Şampiyona’da 2013 – o

.

Ama bugün, ondan haftalar uzakta 51 1. doğum günü, Mickelson büyük bir şampiyonluk kazanan en yaşlı golfçü oldu. Son raunt için bir 73 atışını yaptı, yine de saniyesini yakalamaya yetecek kadar. ” İfadelerini kullandı. Wanamaker kupası.

Mickelson, ‘da ilk PGA Turu zaferini kazandı. , oyuncu ortağı Brooks Koepka doğduktan bir yıl sonra.

Son eşleşmeleri Pazar öğleden sonrasındaki ana çekilişti. Brooks Koepka doğduktan bir yıl sonra.

Son eşleşmeleri Pazar öğleden sonra ana çekilişti. Koepka, 31, şimdiden dört kazandı ana dallar. Ve final turuna girerken, en sevdiği galibiyetti.

Ancak “Mickelson vs. Koepka” nın yanı sıra, yayın yapmayı sevdiği diğer eşleştirme ağları “Mickelson vs. zaman” idi. ? ? Şimdiye kadar cevabı biliyorsun.

G / O Media komisyon alabilir

Koepka ve Mickelson Pazar günü sırasıyla -6 ve -7’de gitti ve Turnuvayı -4 ve -6’da tamamladılar.

İlk birkaç çukurda liderliği takas ettiler. Ancak 5 numaradaki bir chip-n kuş, Mickelson’ın liderliğini kaybetmesine izin vermeyeceğinin ilk işaretiydi. Bu aynı zamanda hafta sonunun çekimiydi.

Bir çiftle bitirdikten sonra ön dokuzda, Mickelson birdi No. . Hala sınırlı kapasitede olan hayranlar onu seviyorlardı.

Phil umursamaz 12, 14, ve 17 son birkaç deliği biraz daha ilginç hale getirmek için. Ama önemli değildi. İki vuruşluk bir kurşun vardı 18 ve yeşil alanda bir hayran kitlesi onu bekliyordu.

Peki bu galibiyet Phil için ne anlama geliyor? Açıkçası, en eski büyük kazanan olarak tarih. Kariyerinin en büyük zaferi? Kesinlikle. Artı, artık berabere kaldı 12 tüm zamanların en çok kazananlar listesinde. Para ödülü, büyük bir gümüş kupa, mirasına bir destek ve tüm bu güzel şeyler de alacak. Başka herhangi bir şey? Demek istediğim, isteyecek başka bir şey var mı?

O olacak 51 önümüzdeki ay ABD’deki açılışta tees yaptığında. Ama bir binbaşı daha kazandığını görürsek şaşırırım.

Sonra yine, hepimizin yanıldığını kanıtladı. Tekrar yapabilme ihtimali nedir?