Güncel Haberler

İnsanlar Kovboyların başka bir oyuncunun Tony Romo's No. 9'u giymesine izin verdiğini söylüyor çünkü Teksas'ta her şey daha yüksek

tony romo

Tony Romo
Fotoğraf: Getty Images

Formaları emekli etmek biraz tuhaf bir şey. Tüm sporlarda her takımın kendi süreci vardır. Bazı emekli sayıları serbestçe (ahem, eski New York Yankees No. 1’den 10) ve diğerleri, Oklahoma City Thunder’ın emekli olması gibi görünüşte değersiz oyuncuların sayısını emekli ettiler … Nick Collison 4. Numara Ne olursa olsun, nasıl başa çıkmak istediğine karar vermek her takımın ayrıcalığına sahiptir. Bu garip ideolojik “ödül” ve bunu kimseye vermek isteyip istemedikleri.

Emekli olmamayı seçen takımlar diğerlerinden daha sinir bozucu. herhangi bir sayı olabilir, ancak oyuncuların bir zamanlar herkesin sevdiği birine ait olan bir numarayı giymelerine açıklanamaz bir şekilde izin vermedikleri, ancak emekli olmayacakları kendi yazılı olmayan, sessiz, gizli ve hançer kuralları vardır. Bir çocuğun oyuncakla oynamayı bitirip film izlemeye gitmesi gibi, ama başka bir çocuk oyuncakla oynamaya başlıyor ve sonra üzülüyorlar. Mesela … ne oluyor evlat ?! Bitirdiğini söyledin. Hangisi?

Kovboylar bu kategoriye giriyor, çünkü tabii ki yapıyorlar. America’s Team dramadan ve her şeyi zor yoldan yapmaktan çok hoşlanıyor.

Formasını Hayır olarak değiştiren Linebacker Jaylon Smith’e girin. . 9 yeni bir NFL kuralından sonra, defans oyuncularının tek haneli sayılar giymesine izin verdikten sonra . Bu, Tony Romo’nun 2016 sezonundan sonra emekli olmasından bu yana herhangi bir Kovboy’un 9 numarayı giydiği ilk kişi olacak. Görünüşe göre bu, bazı Cowboys hayranları için büyük bir mesele.

Buradaki her şey doğru şekilde yapıldı. Smith’e, sahibi ve genel müdür Jerry Jones tarafından geçiş izni verildi ve Smith de Romo ile iletişime geçti. Adam sadece eski forma numarasını geri istiyor.

G / O Medya komisyon alabilir

Smith, “Her şeyden önce, 9 mirasını sürdürebilmek bir nimet ve onurdur” dedi. “Tony Romo, sadece elit olarak harika bir iş çıkardı ve Cowboys franchise’ı için büyük bir başarı elde etti. Bildiğiniz gibi, [with] yeni oyuncular geliyor, her zaman bazen mirası sürdürme fırsatı buluyor … Jones ailesinin bana 9 numara giyme fırsatı verdiği bu, bu yüzden kesinlikle bir lütuf.

“Hayatımın bir parçası oldu. 9 yaşımdan beri çiş, ortaokul, lise, üniversite, Amerikan oyunlarında 9 numara giyiyorum, adını sen koy. No. 9 benim bir parçam. Mirası devam ettirebilmek gerçekten sadece bir lütuf, ”diye devam etti.

Ne kadar büyük ya da küçük olursa olsun hiçbir şey herkesi mutlu edemez. Birisi her zaman şikayet edecek. Bu nedenle, Twitterverse’e forma değişikliği hakkında bağıran Kovboy hayranlarından oluşan iyi bir grup var… ama neden?

Tony Romo’nun iyi bir yetenek olduğunu biliyorum. Kovboyların en çok geçen yarda rekorunu elinde tutuyor ((26 , 183) ve geçme golleri (248). Peyton Manning, Drew Brees, Tom Brady ve Aaron Rodgers’ın olduğu bir dönemde Romo genellikle göz ardı edildi. Altı kez playoff yaptı, 2-4’lük bir rekora sahip oldu ve bir Super Bowl kazanamadı.

Dallas Kovboyları kadar tarihte hikayesi olan bir takım için (ancak, verilmiş olmasına rağmen, aslında

s), Roger Staubach ve Troy Aikman’ın panteonuna hiç yakın değil. İstatistiksel başarıları, yüksek başarının herhangi bir göstergesi olarak hareket etmekten çok oynadığı çağla ilgilidir. Elbette, Romo, Cowboys tarihinde en çok geçen yardaya sahip, ancak hala sadece 34 her zaman. Russell Wilson bu yıl onu geçecek (sadece kabaca 1, 183 yarda geride) ve kariyer kalfalık Ryan Fitzpatrick zaten onun önünde 800.

Tony Romo’nun forma numarasını bir daha giymemeyi hak eden bir efsane gibi davranmayalım. Hayranların sevdiği iyi ama harika bir oyun kurucuydu ve hadi mirasını bunda bırakalım.