Güncel Haberler

Ionescu abartılı yaşamaya devam ediyor ve WNBA'nın tam olarak ihtiyacı olan şey bu

as the wnba season begins, sabrina ionescu continues to make those who doubt her look bad.

WNBA sezonu başlarken Sabrina Ionescu, kendisinden şüphe edenleri kötü göstermeye devam ediyor.
Resim: Getty Images

Yenilmezler: Sonsuzluk Savaş , Machu Picchu ve Esnek Bant.

Bunlar, aldıkları tüm yutturmaca kadar yaşadıkları hakkında düşünebildiğim her şey . Başka hiçbir şey. Değil Batman – Süpermen , Manny Pacquiao-Floyd Mayweather dövüşü değil, ve özellikle Anthony Bennett değil. Bununla birlikte, Sabrina Ionescu’yu da o ilk listeye koymaya başlamam gerekebilir.

Çok eskiden hatırlıyorum 2020, WNBA ile ilgili gördüğüm her şey kolej basketbolu oynayan biriyle ilgiliydi. Her şey Oregon’dan Sabrina Ionescu’yla ilgiliydi. İnsanlar ondan o kadar övgüyle söz ediyordu ki, bazı başarıları sahte geliyordu. Üniversite takımını bir gösteri maçında ABD Takımına karşı bir zafere götürdü. Kobe Bryant tarafından yönlendirildi. COVID sezonu kapatmadan önce kadın kolej basketbolunda her ödülü kazanma yolundaydı. Kendi kendime düşündüm: “O kadar iyi olmasının imkanı yok.” Elbette, yaklaşan taslakta genel olarak 1 numaralı kesin seçim oydu, ama Zion Williamson da öyleydi ve ben onun için kırıldığı tek şey olduğunu söyleyemem. O iyiydi, ama Pelicans hayranlarına olması gerektiği gibi Anthony Davis’i unutturacak adam değil. Görünüşe göre acınası, kötümser, aptal biriyim, çünkü Ionescu her beklentiyi yerine getirdi ve onları sudan çıkardı.

KOVİD-19 bizi çok şey soydu 2020, ancak 2021 WNBA sezonunun ilk üç maçından sonra, Ionescu’nun çaylak yılı pandeminin en büyük spor kayıplarından biri olabilirdi. Ionescu’nun bu kısa sürede yaptığı tek şey, New York Liberty’yi 3-0’lık bir başlangıca götürmek, oyunu kazanan bir buzzer-çırpıcıya vurmak sezonu açmak ve WNBA tarihindeki 9. üçlü ikiliyi kaydetmek için (aynı zamanda New York Liberty tarihinde bir ilkti ve Ionescu, WNBA tarihindeki en genç oyuncu, üçlü-ikiye katlamak için). Bunların hepsi altıncı kariyer maçında. Oh, ve hepsini en iyi takım arkadaşlarından biri olmadan yaptı, Asia Durr . Ionescu’nun bu kadar kısa sürede başardığı şey çılgınlıktan başka bir şey değil.

Bu yıl WNBA’dan tam olarak görmek istediğim şey buydu. 2020 sezonu hayranlardan korunmak zorunda kaldıktan sonra, WNBA’nın insanları geri çekecek bir şeye ihtiyacı vardı. Kendini başarıya ve onu başarmaya adamış birini görmek inanılmaz. Ona teslim edilmiyor ve kesinlikle hattın aşağısında bir miktar mücadeleyle karşı karşıya kalacak, ancak zorlukları kafa kafaya alıyor ve her an daha iyi olmaya çalışıyor. Basketbol zihniyeti Michael Jordan’ınkiyle karşılaştırıldı ve gördüğüm kadarıyla bu değerlendirmeye katılmıyorum. Ionescu’yu eline aldığında, “Seni utandıracağım” diye bağıran bir aura var – MJ’in Bulls için masaya getirdiği enerjinin aynısı. Bu tavrı, o havalıyı ve onu destekleyecek elit seviyedeki bir oyuncu için New York City’de oynamak, pastanın üzerine güzel bir krema. Neredeyse on yıldır New York basketbol hayranı olmak bu kadar iyi olmadı. Julius Randle kariyerinin en iyi sezonunu geçiriyor – o zamandan beri ilk kez Knicks’i playofflara götürüyor 2020 – ve Big Apple’daki en iyi oyuncu bile değil.

Ionescu için yıldırım hızındaki bu yıldızlık yükselişi, bana son zamanlarda WNBA’daki diğer tüm “kaçıramaz” oyuncuları düşündürüyor. LA, Chicago veya New York’ta oynasalar onlara farklı bakıp bakmayacağımızı merak etmeme neden oluyor. Brittney Griner, Maya Moore, Breanna Stewart ve A’ja Wilson gibi oyuncuların WNBA mitosunda yer alacak bir sonraki büyük isim olması bekleniyordu. Aralarında düzinelerce All-Star gösterimi ve birkaç MVP ödülü var, ancak hiçbiri hakkında neredeyse Elena Delle Donne kadar sık konuşulmadı. Bunun nedeni, büyük bir pazar için oynayan tek kişi Delle Donne olması mı? Bunun bununla çok ilgisi olduğunu düşünüyorum.

G / O Media komisyon alabilir

WNBA genişletme konuşması bu yıl ısındı. Ionescu gibi oyuncuların başarısı ve ulusal ilgi odağı haline gelmesi ile bu, WNBA’nın bunu yapması için mükemmel bir fırsat gibi görünüyor. Los Angeles, Chicago veya New York pazarlarına ikinci bir takım eklemek, büyük oyuncuların bir bütün olarak WNBA’ya daha fazla dikkat çekmesi için daha fazla fırsat yaratacaktır. Ionescu, WNBA’nın hayran kitlesini genişletmede kilit bir figür olacak. Sert ağaçta daha önce hiç görülmemiş şeyler yapıyor ve çok çaresizce ihtiyaç duyduğu eğlenceli, ilgi çekici bir WNBA sezonu için sahneyi hazırlama fırsatı buluyor. İzlemeyi dört gözle bekliyorum.