Güncel Haberler

Liberty'den Ionescu, parlak ışıklara ve büyük şehir etkisine hazır olduğunu gösteriyor

she’s just what the long-suffering franchise needed.

Tam da uzun süredir acı çeken franchise’ın ihtiyaç duyduğu şey.
Resim: Getty Images

Cuma gecesi Sabrina Ionescu’nun ilk WNBA maçı değildi, ama gerçekten de olabilirdi. Geçen yılın 1 numaralı seçmeleri geçen yaz Wubble’da yalnızca üç kez göründü ve çaylak kampanyası Temmuz’da aniden sona erdi 31 şiddetli ayak bileği burkulması geçirdiğinde.

Ionescu’nun New York’taki ilk maçı beklemeye değerdi. WNBA sezonunun ilk maçında eski Oregon yıldızı, ligin en büyük pazarının büyük sahnesine fazlasıyla hazır olduğunu gösterdi.

Ionescu üzerindeki baskı açık. Ligin 25. Yıldönümü sezonunda, New York üç orijinal WNBA’dan biridir. Hala franchise’ına sahip olan şehirler ve üçü arasında şampiyonasız olan tek şehir. Los Angeles ve Phoenix’in her biri üç, Minnesota, Seattle ve o zamandan beri katlanmış Houston için dördü takip ediyor. Liberty, ilk altı WNBA Finalinin dördüne gitti, ancak üç kez Comets’e ve bir kez Sparks’a kaybetti ve o zamandan beri geri gelmedi.

Birleştirilmiş 18 – 71 son üç sezon dahil olmak üzere 2 – 20 geçen yıl, Liberty Brooklyn’de yeni bir başlangıç yaptı ve Ionescu, Indiana Fever’ı yenmek için son saniye atışıyla hayırlı bir başlangıç yaptı. 90 – 87.

866935

G / O Medyası komisyon al

Ionescu ilk maçını 25 puan, 11 asist ve altı ribaund, kolejde olduğu profesyonellerde aynı tür üçlü-çifte tehdit olmaya devam ettiğini gösteriyor. NCAA kariyer rekorunu elinde tutuyor.

Bentijah Laney attı 30 Özgürlük’e liderlik edecek puanlar alırken, bu yılki seçmelerde 6. sırada yer alan Michaela Onyenwere eklendi 18 WNBA’daki ilk maçında beş ribaund ile sayı. Gelen pası alan pivot Kylee Shook, topu Ionescu’ya geri götürdü ve kazanan şutu kuran yüksek perdeyi belirledi, Liberty’nin geçen yılki ikinci tur seçimiydi.

The Liberty bu sezon yine Asia Durr’ı özleyecek, ancak Ionescu genç çekirdeğini yönetirken, New York Yıllar sonra ilk kez alakalı olmalı, ya da en azından yeniden çekişmeye doğru yükselişte. WNBA güçlü bir New York takımı olmadan başarılı olduğu kadar, Liberty’de genç bir süperstar sahibi olma potansiyeli lig için çok büyük. Ve şimdi Ionescu ilk süperstar anına sahip.