Güncel Haberler

Mayıs'ın En İyi 5 Aptalları

illustration for article titled the top 5 idiots of may

Deadspin’s’e hoş geldiniz Aptallık yapmış ünlü (ve ünlü olmayan!) İnsanlarla dalga geçtiğimiz AYIN FİKİRİ bir şeyler. Ve May hayal kırıklığına uğratmadı.

Kıçınıza tutun.

2/8

Mansiyonlar: Jesús Luzardo, Huascar Ynoa ve Zach Plesac

Mansiyonlar: Jesús Luzardo, Huascar Ynoa ve Zach Plesac

illustration for article titled the top 5 idiots of may

Örnek: Getty Images

Kendini yaraladığı için bu listede kimse olmamalı.

Bunu yapmadıkları sürece … aşırı derecede

aptalca yollar.

Size sevgili okuyucu, üç MLB’yi takdim edebilir miyim? Şaşırtıcı derecede aptal senaryolarda kendilerini yaralayan oyuncular.

Ayın başında başlayalım.

1 Mayıs Jesús Luzardo, Video Oyunları: Başlamasından saatler önce, A’nın atıcısı atışı çarptı bir video oyunu oynarken bir masanın üzerine elinizi uzatın. Saatler sonra, acının üstesinden gelmenin bir yolunu buldu. Ama top oyunundan sonra, bir röntgeni serçe parmağında kırık bir kemik ortaya çıkardı .

“Bu olgunlaşmamış bir hataydı ve aptalca bir hataydı,” dedi günler sonra dedi. “Ama yine de bir hata yaptım ve bu öğreneceğim bir şey ve bir daha yapmayacağım.”

Mayıs 16 Huascar Ynoa, Punching Bench: Beyzbol sinir bozucu bir oyun. Ve bir 162 oyun sezonu, lanet olası slogandan kopabilirsin.

Sığınak, öyle görünüyor ki, bırakabileceğiniz yerdir. Hadi fırlat şu su soğutucusunu! Yarasayı ezin! Evet, tünele girerken boşluğa çığlık at. Kendinize veya çevrenizdekilere zarar vermediğiniz sürece, her şey adil bir oyun gibi görünüyor.

Ancak Braves atıcısı Huascar Ynoa, bu son kuralın ilk yarısını takip etmedi. 4 1/3 devrede 9 vuruş ve 4 koşuya izin verdikten sonra, sığınağın sancısını yumrukladı ve sağ elini kırdı. Genç sürahinin iyileşmesi aylar alacak.

Mayıs 23: Zach Plesac, “Agresif” Gömleği Yırtma: Oh, Zach, Deadspin’s Idiot serisinin bir arkadaşı. Tekrar hoş geldin, eski dostum!

Geçen hafta Cleveland menajeri Terry Francona, başparmağını kırdıktan sonra Plesac’ı yaralılar listesine koyduğunu açıkladı. “ oldukça agresif bir şekilde gömleğini yırtıyor. ”

Neyse ki, atıcının ameliyata ihtiyacı olmayacak ve fırlatmaya başlayacak yine üç hafta sonra .

Hayır. 5 Utah Jazz

illustration for article titled the top 5 idiots of may

Resim: Getty Images

Çalışanlarınızı dinlememek genellikle oldukça aptalca bir iş stratejisidir, özellikle de en üretken olan sizsiniz.

Yine de bu Utah Jazz’ın Memphis Grizzlies ile yaptığı serinin 1. maçından önce yaptığı gibi. Yıldız gardiyan Donovan Mitchell, playoffların başlamasından haftalar önce ayak bileğinden sakatlık geçiriyordu ve oyuna geri dönmek için elinden gelenin en iyisini yapıyordu. Sorun, Mitchell, Jazz eğitmenlerinin ilerleme kaydettiğini düşündüğünden daha hızlı ilerlediğini hissettiğinde ortaya çıktı. Gerilim o kadar şiddetliydi ki, Mitchell iyileşmesine yardımcı olmak için kendi eğitim kadrosunu bile getirdi. All-Star gardiyanı, serinin 1. Oyununda oynamak konusunda kararlıydı ve maçtan önce takım tarafından geç kazıldığında öfkelendi.

Franchise oyuncunuzun sağlığı için bolca tedbir alıyorum. Ama maçtan hemen önce üç gün boyunca onunla antrenman yaptığınızda, oynayacağına dair tüm göstergeleri verin ve size oynamak için yeterince iyi hissettiğini söyler, çabalayarak yıldız adamınızla ilişkinizi bozamazsınız. bu durumda ayağını yere koy. Söylemeye gerek yok, Mitchell birinci maçta oynamadı ve Jazz ilk maçı Ja Morant ve Grizzlies’e kaybetti. Mitchell kadroya geri döndüğünden beri Memphis’in ona bir cevabı yok. Şu anda 2-1 serisine liderlik ediyorlar.

4/8

No. 4 Dave Kaval ve Rob Manfred

No. 4 Dave Kaval ve Rob Manfred

illustration for article titled the top 5 idiots of may

Örnek: Getty Images

Bir arkadaşınız sahip olduğu planlar için kefalet ödedi mi sizinle birlikte ve şu satırlarda bir mazeret veriliyor: “Çıkmak isterdim, ama sevgilim içeride kalmamı istiyor?” Partnerinin dışarı çıkıp çıkmamasını önemsemediğini biliyorsun. Açıkça bu, suçu kendilerinden ve üzülmeyeceğin birine kaydırmaya çalışmak için sadece bir bahane. Düz düşen yüzü kurtarma girişimidir.

Esasen geçen ay Oakland Athletics’te olan buydu. Oakland A Başkanı Dave Kaval, Mayıs’ta bir mesaj attı 11 Major League Baseball’un A’lara diğer pazarları keşfetmeye başlaması için “talimat verdiğini” iddia ederek.

Öncelikle, Major League Baseball bir takımı diğer pazarlara bakmaya zorlayamaz. Amerika’daki diğer “Büyük 4” spor liglerinden farklı olarak, MLB reddedebilir bir takımın yerini değiştirme isteği, ancak bu son seferde olmadı 100 yıl. Bu, Oakland şehrine, sahildeki stadyumları için önerilen bütçeyi onaylaması için baskı yapmaya yönelik bariz bir girişimdi. Ama nasıl olurdu? A’lar, ayrılma tehdidinde bulunurlarsa taraftarlarının desteğini sürdürebilir mi? MLB komiseri Rob Manfred’e girin. MLB’nin esasen Atletizm’in elini zorladığına dair yanlış bir anlatı yaratarak ve onlara diğer pazarları keşfetmeleri talimatını vererek, A taraftarları yönlendirildi. Atletizm’in başka seçeneği olmadığına ve sadece sevdikleri takımın potansiyel ayrılışı için şehri suçlayacağına inanmak. O kadar şeytani, çok sinsi, çok zekice bir hareket ama tıpkı Büyük Oz Büyücüsü gibi, maskaralık da belli olur. sadece perdeyi biraz geri çek.

saniye yok Kaval’ın RingCentral Coliseum’dan (eski adıyla Oakland-Alameda County Coliseum) yıllardır ayrılmak istediğini söyledi. Bir bütün olarak, Atletizm onlarca yıldır bir beyzbol sahasının göze batan şeyinden kurtulmaya çalışıyorlar. Kaval ve Manfred’e ‘Ayın Aptalları’ unvanını kazandıran şey, takımın taraftarlarını kandırmak ve şehri neredeyse hiçbir uyarı olmadan uçurmak için yapılan apaçık bir girişimdir.

Bu durumda Kaval’ın cüretini daha da artırmak için, A’ları evinde ligdeki rakibi Seattle’a karşı oynarken, Las Vegas’ta kükreyen bir kalabalığın kendi NHL takımına – Vegas Altın Şövalyeleri – 5. maç için tezahürat yapan bir videosunu tweetledi. Minnesota Wild’a karşı playoff serisi.

Çalıştığı takım oynarken, Kaval Oakland şehrine ince bir orta parmak göndermeye dayanamadı. “Atletizm takımını Las Vegas’a taşımak istiyorum ve istediğim sahildeki beyzbol sahası için planlarımı onaylamazsan yapacağım.” Kaval, A’ların ve Vegas şehrinin “ paralel yollarda ” olduğunu belirten tweet’i yayınladıktan bir gün sonra bile açıkça söyledi ve bu tweetin kasıtlıydı ve Oakland Şehir Meclisi’nin içgüdüsüne / uyanma çağrısına / tokatına yumruk atması gerekiyordu.

Bunlar tarafından oylama yapılacak Temmuz’daki poller 20 Bu, Athletics’in Jack London Meydanı’ndaki Oakland Limanı’ndaki sahil sahasında önerdiği beyzbol sahasının kaderini belirleyecek. Büyük olasılıkla onaylanacak. Kaval bu durumda tüm kartları elinde tutuyor, ama ne pahasına? Takımın taraftarları, Kaval’ın ince örtülü tehdidini görmeye başladılar. “ Oakland’da ” olduğunu iddia eden bir ekip için. Kaval, şehri geride bırakmaktan memnun görünüyor. Oakland şehri veya takımının hayranlarını asla umursamadı. Takımının oynaması için yepyeni, parlak bir oyuncak istiyor.

Hayır. 3 Curt Miller

illustration for article titled the top 5 idiots of may

Resim: Getty Images

3 Kez WNBA All-Star , Las Vegas Aces merkezi ve sertifikalı gangster Liz Cambage, Connecticut Sun baş antrenörü Curt Miller’ın ellerinde vücut utandırmasının kurbanı oldu.

Miller, ligin tek açık eşcinsel erkek baş antrenörü , Aslara karşı yapılan son maçta hakemlere “ Hadi! Ağırlıkları şöyle 300 pound ! ”

Hafta sonu yaptığı yorumlardan pişman oldu, ancak o zamandan beri para cezasına çarptırıldı ve askıya alındı. Yeterince kötü değilse, yine Cambage, sertifikalı gangsta, olay hakkında son derece eğlenceli bir şekilde konuştu: “Benim hakkımda bir şey varsa, bir erkeğin saygısızlık etmesine asla izin vermem ben… hiç! Özellikle biraz beyaz olan. ”

Hoodie Melo. Gang Sign John Wall. Du-paçavra Liz. 1,8 metre olsun ya da olmasın, onunla uğraşmak istemezsin dostum. Senden nefret ediyorum, Curt. Yine de tebrikler.

Hayır. 2 Tony La Russa

illustration for article titled the top 5 idiots of may

Resim: Getty Images

Tony La Russa beyzbolu icat etmiş, yönetmeyi icat etmiş gibi davranıyor. Henry Chadwick veya John McGraw kadar yaşlı olmasa da , haklı olabilir.

9 vuruşluk bir oyunda birçok rahatlatıcıyı kullanma eğilimi La Russa ile başlamamış olabilir, ancak kesinlikle onu popüler hale getirdi. Ve Dennis Eckersley’e daha fazla kariyer kilometre kazandırmış ve çok verimli bir şekilde tonlarca tasarruf sağlamasını sağlamış olsa da, oyunları kazanmanın her zaman en iyi yolu değildir , çünkü en iyi rahatlama atıcınız her zaman diğer takımın en iyi vuruşu ile karşılaşmaz. Bu, bu sene White Sox oyunlarına mal olmuş olabilir.

Ama Idiot-o-Meter’ın patlamasına neden olan en büyük öğe, La Russa’nın kendi oyuncusu Yermin Mercedes’i 3- Höyüğün üzerinde bir pozisyon oyuncusu ile bir patlamada 0 saha. Suç? Yazılı Beyzbol Kurallarını İhlal Etmek. Hatta İkizlerin kendi oyuncusuna atmasıyla ilgili bir sorunu olmadığını söyleyecek kadar ileri gitti.

Tony La Russa 76 ve emekliliğinden yeni çıktı. Hiç kimse ondan en son Olivia Rodrigo şarkılarını bilmesini beklemiyor, ancak yönetmesi için para aldığı oyunun ekstra inning kurallarını bilmeli. Ayrıca, ekibinin geri dönmesinin, kimsenin kendisini koruyucusu olarak atamadığı yazılı olmayan kurallardan daha önemli olduğunu da bilmelidir.

Hayır. 1 Bob Baffert

illustration for article titled the top 5 idiots of may

Resim: Getty Images

Bob Baffert’ın aptalca kaba gösterisinin en iğrenç kısmını bulmak o kadar kolay değil. Öncelikle, hemen hemen herkesin hile yaptığı bir sporda hile yaparken yakalanmak, özellikle daha önce yakalanmışsanız ve normalden daha yakından inceleme altında olabileceğinize dair bir ipucu almışsanız.

Ama öğrendiğimiz gibi günlük olarak, Baffert gibiler, kuralların kendileri için geçerli olduğunu asla düşünmezler. Özellikle de son yirmi yılda Baffert’in sahip olduğu kadar sektöre hakim olan biriyseniz. Baffert kesinlikle at yarışından daha büyük olduğunu düşünüyor ve bu yarışların ona ihtiyaç duyduğundan daha çok ihtiyacı var.

Bu, onun gibi birinin kötü davranışlarından sapmak için “kültürü iptal et” e yönelmesini nasıl sağlıyorsunuz? Ve hatta doğru kullanmıyor! Bu taraftaki herkes, herhangi bir tür kınamanın veya cezanın bir tür kıskançlıktan kaynaklandığını, bunun herhangi bir güç ve / veya para pozisyonuna sahip herhangi birinin körü körüne yırtılması olduğunu düşünüyor. Ancak spor sonuçları için kesinlikle geçerli değildir. Bob, bu bağlamda, “herhangi bir adil eleştiri veya cezanın körü körüne ve temelsiz reddedilmesi” işaretli çekmeceye uzanmanız gerekiyorsa, “nefret edenler” dir. “Kültürü iptal et” konuşulan şeyler içindir. İftira ve iftira gibi. Ama buna başka bir gün geleceğiz.

Baffert sonunda atını uyuşturmak için sahiplenmek zorunda kaldı çünkü İnkar etmeye çalışırken çok aptal görünüyordum. Size karşı kanıt oluşturmak bir şeydir. O kadar gülünç ve dayanıksız bir savunma ortaya koymak başka bir şeydir ki, sizi çayırın ortasında tek başına bırakarak üzerinize çökmeden onu terk etmeniz gerekir.

Baffert, daha önce de kesinlikle yaptığı gibi, sadece BOB BAFFERT olmanın bu konuda kaymak için yeterli olduğunu düşündü. Ve olumlu testlerin ve çeşitli pistlerden men edilmenin Baffert için değil, yarıştaki yeri olan BOB BAFFERT’ın (ve muhtemelen zihnindeki toplumu) bir cezası olduğunu düşünüyordu. Baffert için BOB BAFFERT kutsal ve dokunulmayacak bir kurum. Sadece Bob Baffert’in eylemleriyle bile. Herhangi bir girişim, nankör ve yıkanmamışlardan yel değirmenlerine doğru eğilmektir.

Neyse ki, bu sonunda ona sahip olan bu tür pisliklerden biri.