Güncel Haberler

MJ'nin 'Grip Oyunu' gibi bir başka oyun asla olmayacak ve bu iyi bir şey

Michael Jordan’ın “Grip Oyunu” NBA tarihinin en büyük performanslarından biri olmaya devam ediyor.

Resim: AP

Yirmi -dört yıl önce bugün, Michael Jordan NBA Finallerinin 5. maçında Utah Jazz’a karşı oynarken – Disturbed grubunun da dediği gibi –

teslim edilen bir pizzadan

gıda zehirlenmesi aldıktan sonra hastalık beş randos tarafından önceki gece otel odasına.

Netflix’in 13904The Last Dance’inde , Jordan’ın antrenörü Tim Grover, “[that] pizza hakkında kötü bir his olduğunu” bile belirtti, ancak Jordan yine de hepsini yedi. Yine de Jordan sayı, yedi ribaund, beş asist ve üç top çalma kaydetti. takımını galibiyete taşıdı. Basketbol tarihinin yıllıklarına tüm zamanların en büyük tek oyun performanslarından biri olarak giren bir oyun. Bu güne kadar, diğer oyuncuların büyüklüğünü karşılaştırmak için hala bir ölçüm çubuğu olarak kullanıyoruz.

LeBron James

gıda zehirlenmesi ile bir playoff maçı oynadı. Kobe Bryant

13904 NBA Finalleri. Çok sayıda Phantom of the Opera maske oyunları, geri dönüş hikayeleri ve hatta Derek Fisher kızının gözü olduktan sonra ülke çapında uçtu. 2007 playoff maçının ikinci yarısında Jazz’a yeniden katılma ameliyatı oldu. Fisher, galibiyeti garantilemek için son 3 sayılık bir isabet buldu.

Yine de, “Grip Oyunu”nun mirası hepsinin üzerinde yükseliyor. Neden? Bir sürü şeyin karışımı: Jordan’ın Jordan olması, kendi başlarına iki efsaneye karşı olması gerçeği – Karl Malone ve John Stockton, vb. Hiç oynamak zorunda değildi, ama yine de oynadı.

Seri Oyun 5’e girerken 2-2 berabere kaldı. mutlaka kazanın. Bulls, Jordan’ı biraz dinlendirip 6. ve 7. maçlar için Chicago’ya geri dönebilir ve ev sahibi taraftarların önünde kazanabilirdi. Elbette, kazananın her şeyi aldığı 7. Oyundan tamamen kaçınmak daha az endişe uyandırabilir ve herhangi bir momentumun yanlış yöne dönmesini önlemek istediğinizi iddia edebilirsiniz, ancak sonunda, yine de Bulls 5. maçı kaybetseydi şampiyonluğu kazanmak için bir fırsattı

G/O Media komisyon alabilir

Bugünün NBA’inde bu asla olmayacaktı. LeBron, Jordan kadar hasta olsaydı, mutlaka kazanılması gerekmeyen bir maça çıkar mıydı sence? Burada gerçekçi olun, takımının maçı Suns’a mağlubiyetle sonuçlanmadan önce soyunma odasına giden adamdan bahsediyoruz. Sence James Harden bu yıl, takımının morali bozuksa kesinlikle kazanması gerekmeyen bir maçta oynayacak mı? Şüpheliyim. Nets onsuz iyi gidiyor. İki aksilikten

sonra neden herhangi bir şeyi kışkırtmayı göze alsın?

I Bu oyuncuların hiçbirinin karakterine saldırmaya çalışmıyorum. Aslında, sporcuların iyileşme sürecindeyken artık oynamalarını beklemememizin iyi olduğunu düşünüyorum. Sporcular da insandır ve onlardan sizin ve benim onların yerine yapacağımızdan fazlasını beklememeliyiz. Önceki paragrafta belirtmeye çalıştığım nokta, yük yönetimi ve süper takımları içeren mevcut NBA ortamı nedeniyle, hiçbir oyuncu asla dışarı çıkıp, kazanılması gereken bir oyunda oynamaya zorlanmayacak ve bu yüzden Jordan “Flu Game” sonsuza dek şimdiye kadarki en büyük tek maçlı playoff performansı olacak.

Tavşan deliğinin biraz daha aşağısında ve bunu tartışabilirsiniz, çünkü Yük yönetimi eğilimine göre, oyuncuların sezonun sonlarında ’38 dönemindeki oyunculara göre daha sağlıklı olma olasılığı daha yüksektir. s ve ’90s. Bu nedenle, bir yıldız oyuncunun mutlaka kazanması gereken bir oyuncunun önünde 64 yüzdesinden daha az olması çok daha az olasıdır. playoff oyunu. Artık sporcuların bir maçtan önceki gece beş gizemli yabancı tarafından kendilerine teslim edilen bütün bir pizzayı yemekten daha iyi bildiklerinden bahsetmiyorum bile.

MJ’s “Flu Game” sonsuza dek NBA playoff tarihinin en büyük performansı olacak. Mirası, sayısız diğer harika performanslarla lekelenmeden kaldı ve NBA’in oyuncu güçlendirme ve yük yönetimine nasıl geçtiğiyle, herhangi bir yıldız oyuncunun kendilerini benzer bir durumda bulması pek olası değil. Bu iyi birşey. “Grip Oyunu” efsanesini sağlam tutar ve günümüz sporcularının kendileri için en iyi olanı yapmalarına olanak tanır, spor böyle olmalıdır… Başka bir oyunun bu mükemmelliğe ulaştığını görmek istesek bile.