Güncel Haberler

NFL için ırkçılık ekonomik stratejinin bir parçasıdır

yeah... give it a try.

Evet … bir dene.
Resim: Getty Images

Eski Siyah NFL oyuncuları şundan daha iyisini hak ediyor: ligin onlara verdiği şey.

70 Yüzde, Siyah, emekli oyuncular, NFL’de oynadıkları için yaşadıkları beyin yaralanmaları için, ligde yapılan bir anlaşmada verilen yaklaşık 1 milyar dolardan maddi yardım almak için mücadele ediyorlar. .

Eski Siyah oyuncular yeterince şey yaptı ve haklı olarak öyle.

Bu ayın başlarında, eski Washington geri koşuyor Ken Jenkins ve eşi Dr. Amy Lewis teslim etti 50, 000 Siyah oyuncular için eşit muamele talep eden dilekçeler, yerleşim yerinde çalışan yargıç ABD Bölge Yargıcı Anita B. Brody’ye. Siyah oyuncular için sorunun temel noktası, Siyah oyuncuların sakatlıkları için tazminata ihtiyaç duyduklarını kanıtlamalarını zorlaştıran “ırk normlaması” dır.

Irk normlaması ” nörolojik uyarlama pratiğini ifade eder. konunun ırkını veya etnik kökenini hesaba katmak için test puanları, bilim adamlarının ayrımcı olarak eleştirdiği bir taktik .

Basit bir ifadeyle, test Siyah insanları daha düşük bir bilişsel hızda başlatıyor, bu da onların ödeme almalarına olanak tanıyan ölçütlere ulaşmak için nörolojik testlerinin beyazlardan önemli ölçüde daha fazla düşüş göstermesi gerektiği anlamına geliyor. Bilim ve ırkçılık inanılmaz derecede kötü ama bu, NFL’nin kimin çeki kesip kimin kesmeyeceğini belirlemek için kullandığı şey.

G / O Media komisyon alabilir

Dr. sağlıkta neredeyse

uyguladı yıldır ve , kabul edilemez bulur.

“NFL’nin eylemlerinden dehşete düştük ve tiksindik ve size ne dedikleri umurumda değil, bunu bilerek yaptılar ve bunu yaptılar Tasarruf etmek için, ”dedi Lewis. “Beyin sarsıntısı anlaşmasına gizlice karar verildikten sonra uygulamaya kondu çünkü aklı başında kimse bunu kabul etmezdi.”

Deadspin tarafından ulaşılan NFL, herhangi bir ayrımcılık iddiasının haklı olmadığını söylüyor ve “Uzlaştırma Programı her meşru iddiayı ödemeyi taahhüt ediyor.”

İşte ligden daha fazlası:

Irk temelli normatif düzenlemelerin kullanımından potansiyel olarak etkilenen oyuncuların sayısı iddia edilenin çok küçük bir kısmı, çünkü diğer nedenlerin yanı sıra, tüm oyuncular Siyah değildir, bazı teşhisler konu testlerini kullanmaz, normların uygulanması isteğe bağlıdır ve pek çok iddia, hiçbir şey içermeyen nedenlerden dolayı reddedilir. normlara uymak ve herhangi bir yeniden puanlamanın bu inkarlar üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır. Her halükarda, Uzlaşma Programı, daha önce ödeme süresi boyunca test edilmiş emekli oyuncuların yeniden değerlendirmelerini sağlar ve belirli redlerin yeniden puanlamayı gerektirdiği ölçüde, anlaşmanın tarafları, uygun inceleme kapsamı konusunda Mahkeme ile birlikte çalışacaktır. .

Lewis, bir zamanlar “ırk normlarının” Siyah insanları diğer gruplarla karşılaştırmadan ve oyun alanını düzleştirerek Siyahlara yardım etmeye çalışmak için kullanıldığını söyledi. Ancak yine de tamamen yanlış yönlendirilmiş ve ırkçıydı. Ayrıca “ırk normlarının” eksik olduğu şeyin Siyah Amerikalılar için gerçek gerçekliği sağlayan herhangi bir sosyo-ekonomik bağlam olduğunu da açıkladı. Daha düşük puanların nedeni yetenek değil, erişimdir. Yine de, NFL bu konuların bağlamına bakmayı umursamıyor, çünkü günün sonunda bu onlar için bir sayı oyunu.

“NFL, oyuncuların oyun sırasında yaralandıkları ve beyin sarsıntısı ile ilgili kronik sorunları olduğu için borçlu oldukları paraya erişimini engellemek için yarış normlarını kullandı ve 70 Siyah ligin yüzdesi ”dedi Lewis. “Bunu yerine getirmenin neden önemli olduğunu tahmin edebilirsiniz. Irkçılık her zaman ekonomiktir. ”

Lig, emekli olduktan sonra oyuncularını ihmal ettiği için bir süredir ateş altında. İntihardan ölen, suç işlemiş, bunama ve diğer beyin hastalıklarından muzdarip oyuncular, ligi çevreleyen olumsuz damgayı daha da artırdı.

Lewis’e göre, beyin sarsıntısı anlaşmasındaki şeffaflık eksikliği, ligin kazandığı kara göze katkıda bulunuyor ve eylemlerinin sonuçlarının olması gerekiyor. veya eksikliği.

“Tüm oyuncular için adil olduğundan emin olmak için tüm sarsıntı anlaşmasına bakmamız gerekiyor,” dedi Lewis, ligi düşündüğünü belirtti. ırk normlamasından kurtulacak ama aynı zamanda oyuncuların tazminat almasını zorlaştıracak başka bir yol bulacaktır.

“Pek çok kişi, bu müzakere bir kez daha gizlice yapıldığı için, oyuncuların hak kazanmasını kolaylaştırmak yerine başaracaklarından tüm oyuncuların hak kazanması çok daha az mümkün. Öyleyse, yarış normu konusunu değiştirecekleri şey, herhangi bir oyuncunun sakatlandığında hak kazanmasını çok daha zor hale getiren bir şey. ”

NFL’nin yaptığı kötü şöhretli şey, bir sorunu çözmek ve sonra bunu tüm ligin fikriymiş gibi göstermektir ve bu korkunç uygulamalar hakkında hiçbir fikirleri yoktu devam ediyordu. Yine de Lewis de dahil olmak üzere birçok kişi için, ırkçı eylemleri için yeterince zarar gören oyunculara ve oyuncuların ailelerine sahip olmanın yanı sıra, lig için sert ve cezalandırıcı zararlar olması gerekiyor.

NFL’ye karşı savaşmaya devam etmek ve bu oyunculara hak ettiklerini elde etmek adaleti destekleyen eski oyunculara ve diğerlerine kalmış.

“Kocam gibi bilişsel olarak şu an için iyi olanlar için [speaking out] inanılmaz derecede önemli ve en önemli olduğunu düşünüyorum.” dedi Lewis. “NFL’nin başımızın üzerinde tutacağı hiçbir şey yok, yapamayanlar adına konuşma yeteneğine sahibiz.”