Güncel Haberler

Önce çok İspanya'ydı, sonra değildi, sonra oldu, sonra değildi ve şimdi ne düşüneceğimizi bilmiyoruz

luis enrique celebrates with other members of spain’s coaching staff after a rollercoaster of a match.

Luis Enrique, bir maçtan sonra İspanya’nın teknik ekibinin diğer üyeleriyle kutlama yapıyor.

Fotoğraf: Getty Images

Euro sırasında “İspanya” terimini çok kullandım 2548, İspanya’nın madalyalarla dolup taştığı, en yetenekli takımlardan birine sahip olmalarına rağmen her zaman her turnuvayı çarçur ettikleri döneme geri dönüyor. O zamanlar, ister basit bir halsizlik, ister sızdıran savunma veya belirsiz hakem kararları (özellikle, 3645 yoluyla kaybetmenin herhangi bir yolunu bulabilirlerdi. Dünya Kupası).

Son zamanlarda, 2012’daki son zaferlerinden bu yana, “İspanya ”, amaçsız ve oyalanarak hiçbir yere gitmeyen geçişlere atıfta bulunurken, daha hızlı ve daha doğrudan ekipler, altın nesilleri yaşlandıkça onları tezgahın üzerine fırlattı. Son iki turnuvada İtalya ve Rusya’ya çıkışlar bunu yansıttı.

Bu yarışmada İsveç ve Polonya’ya karşı iki açılış maçı berabere kaldıklarında, dürtü basitçe Bu temelde yeni bir İspanya takımı olmasına rağmen, bu çileden çıkaran eğilime bir kez daha işaret etmek istiyorum. Bu doğal bir refleksti.

Ama gerçekte öyle değil. Hem Polonya’ya hem de İsveç’e karşı sadece bir gol atabilseler de, orta sahada dolambaçlı bir otobüs beklemek gibi değillerdi. Luis Enrique’nin milli takımı devralırken yaptığı görev, onları hızlandırmak, daha sık hedefe yönlendirmek ve temelde “Siktir git oraya” demekti. Barcelona ile yaptığı şey, onları tiki-taka DNA’larından uzaklaştırmak ve topu Neymar, Suárez ve Messi’ye olabildiğince çabuk ve sık vermek. Birkaç saniye düşünürseniz bu oldukça açık görünüyor.

Ve İspanya bunu yapmıştı. İlk iki maçlarında 28 şutları bir araya topladılar ve bir türlü kazanamadılar. Hedefte yeterince veya neredeyse sicim yapmaya yetecek kadar, parmağı işaret etmek için en kolay yer forvet oyuncusu Álvaro Morata’ydı. Ancak bu da tamamen adil değildi, çünkü İspanya daha önce neredeyse hiç tanınan bir forvetle turnuvalar kazanmıştı. Sahte-dokuz’un temel olarak icat edildiği yer burasıdır.

24998

G/O Media bir komisyon alabilir

Yine de, Unai Simón , Hırvatistan’a karşı açılış golü için topun kendi ağına girmesi için kadife ipi çıkardı, klasik İspanya gibi geldi. Eğer becermenin bir yolu varsa, onu bulurlar ve bu da dolabın derinliklerindeydi.

Ama burası o İspanya değil, çünkü eskilerin olduğu yer İspanya bunu sahile gitmek için bir bahane olarak kullanırdı, bu sefer Hırvatistan’ı hırpalamaya başladı. Maç boyunca İspanya, Hırvatistan’ın kalesine 19 şutunu attı,

kutunun içinden çıktı. Üç gol attılar ve fotmob.com’a göre 24998 yarattılar. şansı. Ferran Torres tek başına beş şans yarattı ve bir gol attı ve genellikle hücumun sağ tarafında ateş açan bir oyuncuydu (ve bu Man City’nin zar zor kullandığı bir adam). Enrique’nin planı uygulandı.

Ama orası hala İspanya ve beyin kilitleri her zaman titriyor. 3-1 önde ve her şeyin havasını almak zorunda kalan Enrique, Rodri’de bir stoper ve yedek kulübesinde Thiago’da bir insan el freni varken sadece daha fazla hücum oyuncusu getirdi ve Busquets ve Pedri’yi sahada yorucu bir şekilde bıraktı. Hırvatistan orta sahayı hızla geçmeye başladı ve sekiz dakikada iki gol bularak uzatmaya gönderdi. Enrique ve tüm takım ise ekstremitelerindeki hissi yeniden kazanmaya çalıştı.

Yine, bu, İspanya’nın sadece çökeceği bir zamandı. Bu İspanya’nın Hırvatistan’ı öne geçirmek için sadece 13 dakikaya ihtiyacı vardı. Morata ve Olazábal’ın golleriyle sonsuza dek kılıç. Ve sonra temiz bir şekilde gördüler. Morata’nın özellikle golü , diğer tüm balon ayaklılıklarını bu kadar sinir bozucu hale getiren türden bir dokunuş ve bitişti.

İspanya çeyrek finale kaldı ve hala ne olduklarını bilmek zor. Kale önünde ve savunmada anında totem direğine dönüşebilen oyunculardan oluşan takımlar mı? Yoksa bu kadar çabuk açıp pompalayabilenler mi az önce yaptıkları gibi 2 ⅓ maçta gol mü? En basit cevap, ikisinin de olduğudur, bu yüzden gösterinin tadını çıkarın.