Güncel Haberler

Tüm bu 'yapışkan şeyler' konuşmasının şimdi olmasının bir nedeni var

time to play the feud!!! with bauer, cole and donaldson!

Feud oynama zamanı!!! Bauer, Cole ve Donaldson ile!
Resim: Getty Images

Bugünlerde beyzbol Twitter’ında hemen hemen beş şey oluyor:

  Jacob deGrom, Jacob deGrom şeyler yapıyor

  Shohei Ohtani Shoehi Ohtani şeyler yapıyor

 1. Vladdy Jr. beyzbol toplarını öldürüyor
 • Fernando Tatis Jr. beyzbol oyunu için mükemmel
  Örümcek Yapışkanı ve diğer yapışkan maddeler

  Sonuncusu büyük olan, kasabanın konuşması, kirli çamaşırların havalandırılması. Yıllarca “yapışkan şeylerden” bahsetmek tabuydu. Sadece yapmadın. Bu, MLB’nin yazılı olmayan kurallarından bir diğeriydi. Peki, neden birdenbire Beyzbol Ligi bu yasadışı maddelerin peşine düşüyor?

  Beyzbol Ligi’nin ayaklarına, bu hile salgınının bir süredir devam ettiğine dair yeterince kanıt düştü. Brian “Bubba” Harkins’in Major League Baseball’a karşı açtığı davadan daha önce bahsetmiştim, ama işte SparkNotes versiyonu:

  İçinde 2019, Angels kulüp binası yöneticisi Brian Harkins, adı verilen ev yapımı yapışkan bir madde sattığının ortaya çıkması üzerine kovuldu. Ligdeki sürahilere “Go-Go Juice”. Harkins, ligin operasyonunu bildiğini iddia ederek birliğe ve Meleklere iftira davası açtı, ancak ancak kamuoyuna duyurulduktan sonra onu azarladı. Davada Harkins, eski Cy Young galipleri Justin Verlander, Felix Hernandez, Corey Kluber ve Yankees ace Gerrit Cole

  dahil olmak üzere lig genelinde düzinelerce sürahinin onun maddesini kullandığına dair tonlarca kanıt sağladı. , diğerleri arasında. Onlara sunulan kanıtlara rağmen, MLB, Harkins’in yapışkan madde skandalının günah keçisi olmasına izin vermeye fazlasıyla istekliydi çünkü Cole ve Verlander gibi sürahiler çok büyük bilet satıcılarıydı ve MLB’nin pazarlanabilirliği için harikaydı.

  G/O Medya komisyon alabilir

  Öyleyse, MLB’nin elinde kanıtlar olmasına rağmen, bu yabancı maddelerin peşine düşmeleri neden bu kadar uzun sürdü? Belki de bu maddeleri silah olarak kullanmayı planladıkları için.

  MLB ve MLB Oyuncuları Derneği hakkında ilk görüşmelerini yaptılar. )Toplu İş Sözleşmesi (CBA) yaklaşık bir buçuk ay önce. Mevcut CBA 1 Aralık’ta sona eriyor, bu nedenle ligin 8400 tarihinden beri ilk kez durmasını önlemek için sorunun önüne geçmek mantıklı. .

  Ancak, ne kadar çetinmüzakereler

  son yıllarda MLB ve sendika arasında olmuştur (yani, iki taraf arasındaki COVID-kısaltılmış görüşmeler 8400 sezonu), Major League Baseball kollarında bir asa ihtiyaç duymuş olabilir – oyuncuların kendi görünümlerini kurtarmak için birbirlerine karşı dönmesine neden olabilecek bir şey. Oyuncuları ve dolayısıyla MLBPA’yı, ideal olmayan koşullarda oynamak anlamına gelse bile, istihdamda kalmak için bir anlaşma yapmaya istekli hale getirecek bir şey. Şu anda gördüğümüz yapışkan madde sorunu gibi bir şey.

  Bu salgının etkilerini zaten belirli oyuncular üzerinde gördük. Josh Donaldson, yapışkan maddeler kullanan sürahileri ortaya çıkaran bir “video kataloğu” yayınlama sözü vererek bir parya haline geliyor. Reigning NL Cy Young Ödülü sahibi Trevor Bauer’ın yoğun bir şekilde yapışkan malzeme kullandığından şüpheleniliyor. Ve Cole, Spider Tack kullanıp kullanmadığı sorulduğunda akla gelebilecek en kötü cevabı verdikten sonra tüm skandalın yüzü oldu. Bu bir Cy Young kazananı, beyzbolda en yüksek ücretli atıcı ($ yapıyor) ) deGrom ile birlikte milyon) ve eski bir MVP – spordaki en büyük üç isim. Beyzbol Ligi’nin geçmişte yaptığı gibi, lig, itibarını kurtarmak için yıllar önce çözülebilecek bir durum için yıldızlarının düşmesine memnuniyetle izin verecek.

  bu skandal. Hiç kimse oyunlardan fazlasını kaçırmaz. Bu skandaldan çıkacak tek uzun ömürlü çözüm, gelecekte bu maddeleri kullanan herkesin çok fazla eleştiri ve denetime tabi olacağı emsal bir set olacaktır. Aslında bu doğru değil, çünkü bu yılın sonunda CBA toplantıları gelip gittiğinde, oyuncular birbirlerinin boğazına düğümlenecekler. Vurucular ve atıcılar farklı bir ortamda karşı karşıya gelecek ve bu iki sonuçtan birine yol açacaktır: ya hiçbir anlaşma yapılmaz ve gelecek sezonda bir gecikme olur ya da oyuncular ödemeyi kaçırmak istemezler. , oynamak için ideal olmayan şartları kabul eder. İkincisinin gerçekleşeceğine bahse girmeye fazlasıyla istekliyim ve bunun nedeni Beyzbol Ligi’nin yapışkan madde durumu hakkındaki bilgilerini elinde tutması ve tüm kartlarını doğru zamanda oynamayı beklemesi. Ligin en büyük yıldızları yanıyor ve lig hiçbir şey olmamış gibi devam ediyor.